Comments are off for this post

Програма за ХVІІ Фестивал „Вълшебната завеса“ – Търговище

ХVІІ-ти Международен фестивал на спектакли за деца „Вълшебната завеса”- Търговище.

 

9 май, понеделник

9.30 ч. пред Драматичен театър

ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ

„Ученикът на тигъра” – площадна приказка

ЖАР театър, София

 

10.30 ч. Драматичен театър, основна сцена

„История за човека и неговата сянка” интерактивен музикален спектакъл

Принципо Ативо театро – Италия

За деца 6+   /55 мин./

 

11.30 ч. Драматичен театър, камерна сцена

„Хензел и Гретел”, по мотиви от Братя Грим

Драматично куклен театър Пазарджик

За деца 6+    /50 мин./

 

16.00 ч. Драматичен театър

„Полет сред приказки” – театрално-танцов спектакъл

Младежки театър „Йон Креанга”, Букурещ, Румъния

За деца 3+  /40 мин./

10 май, вторник

10.00 ч. Читалище „Напредък, танцова зала

Уъркшоп „Почувствай ритъма“ – част 1

 

10.00 ч. Куклен театър

„Захарният човек” от Атина Биниу и Емануела Капокаки Куклен театър „Присейн Алога”, Гърция

За деца 8+   /60 мин./

 

14.00 ч. Читалище „Напредък, танцова зала

Уъркшоп“ Почувствай ритъма“ – част 2

 

14.30 ч. Куклен театър

„Меко казано” от Валери Петров

Държавен куклен театър Бургас

За деца 7+   /50 мин./

 

16.00 ч. Драматичен театър

 „Рапунцел” по Братя Грим

Държавен куклен театър Варна

Детска и семейна публика / 55 мин./

 

19.00 ч. Драматичен театър, камерна сцена

„Докосни ме” по роман на Анна Петрова

Драматичен театър Търговище

За публика 14 +  /75 мин./

 

11 май, сряда

10.00 ч. Куклен театър

„Малката Баба Яга” от Емилия Маленова

Държавен куклен театър Търговище

За деца 5 + /40 мин./

 

11.30 ч. Драматичен театър, основна сцена

„Самодивска приказка” по идея на Надя Асенова

Драматичен театър Търговище

За деца 10 +  /55 мин/

 

15.00 ч. Куклен театър

„Кой ме гъделичка” от Румен Николов

Държавен куклен театър Габрово

За деца 7+  /50 мин/

 

16.30 ч. Драматичен театър

Дискусия  за теоретици и практици: „Постдраматичният, традиционният, скучният: Постигнатите и непостигнати сценични форми на спектаклите за деца“

12 май, четвъртък

10.00 ч. Драматичен театър, основна сцена

„Машината Ян Бибиян” по мотиви от Елин Пелин

Театър „Ателие 313” – София

За деца 7+   /60 мин./

 

11.10 ч. Куклен театър

„Кокошка с брошка” по приказки на Маргарит Минков

Родопски драматичен театър Смолян

За деца 5+  /45 мин./

 

15.30 ч. Драматичен театър, основна сцена

„Сънни принцеси сънувани” от Румен Николов

Държавен куклен театър Ямбол

За деца от 5 до 10 г.  /55 мин./

 

17.30 ч. Драматичен театър, камерна сцена

„Жълто” от Петър Тодоров

Център за изкуства „За Родопите” гр.Смолян

За деца от 0 до 4 г.   /30 мин./

 

18.00 ч. Драматичен театър, основна сцена

Шоу кастинг „Звездите на Вълшебната завеса”

13 май, петък

11.15 ч. Драматичен театър, основна сцена

„Огнивото” по Ханс Кристиян Андерсен

Държавен куклен театър Сливен

За всички възрасти    /50 мин./

 

12.00 ч. Пред драматичен театър

Хепънинг и работни ателиета на открито

С театър „Пан”

 

15.30 ч. Драматичен театър, основна сцена

„Тайна” от Сорен Валенте Овесен

Общински театър на гр. Анталия Турция

За деца 5+   /50 мин/

 

17.30 ч. ЗАКЛЮЧИТЕЛНА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ с обявяване решението на журито и награждаването на победителите от конкурса „Драматургия за деца 2016″.

 

Не пропускайте изложбата от конкурса за рисунки на тема „Аз и театъра” във фоайетата на Драматичен театър.

 

Comments are closed.