Comments are off for this post

15 заглавия в селекцията на XVIII издание на „Вълшебната завеса”

От 9 до 12 май Търговище ще бъде домакин на XVIII издание на Международния фестивал за спектакли за деца “Вълшебната завеса” 2017. Той ще премине под мотото “Игрите на въображението”.

Организатори на събитието са Министерство на културата, Община Търговище, Драматичен театър – Търговище и Сдружение МФСД “ Вълшебната завеса”.

Заявки за участие в конкурсната програма изпратиха над 40 театри от страната и чужбина.  Селекционерът на ХVIIІ международен фестивал за спектакли за деца „Вълшебната завеса“ 2017 Веселина Гюлева  определи 15 заглавия, които попадат в основната програма на театралния фестивал.  Сред тях са трупи от Русия, Турция, Чехия. Традиционно участие има и младежки театър „Йон Креанга“ от  Румъния.

П Р О Г Р А М А

9 МАЙ,ВТОРНИК  ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ

10.00 ч.НАЧАЛО НА КАРНАВАЛНОТО  ШЕСТВИЕ ОТ ХОТЕЛ”МИЗИЯ”

“МОМИЧЕТО – КУКЛА “ ,площадна приказка

Спектакъл на “Жар” Театър

 пред Драматичен Театър

11.15ч.Драматичен театър,основна сцена

“ТРИМАТА БРАТЯ И ЛАМЯТА” От Кольо Карагеоргиев

Драматичен театър  Търговище

Постановка:Съби Събев

Сценография:Галина Абаджимаринова

Хореограф:Виолета Желязкова

Учстват: Ивана Стоянова

Марина Мозжухина

Лъчезар Андреев

Атанас Махнев

Никола Шопов

12.15.ч.Пресконференция

15.00ч.Драматичен  театър,камерна сцена

“ПАТ-ПАТ”  От Доналд Бисет

Драматично-куклен театър”Константин Величков” Пазарджик

Постановка:Владислава Джамбазова

Сценография и костюми: Емелиана Тотева

Композитор:Владимир Джамбазов

Участват:  Радост Кожухарова ,Елина Чанева,Ралица Стоянова,Чавдар Бозаджие

от 5-10 г./40 мин./

ДКТ „ Константин Величков”

Гр. Пазарджик, пл. „Константин Величков“ 1

16.30ч.Драматичен театър ,основна  сцена

“МЕЧО-ПУХ” От А.Милн

Държавен куклен театър – Варна

Режисьор:Бисерка Колевска

Сценография и  костюми:Свила Величкова

Композитор:Нелко Коларов

Участват:Боян Стоянов,Вера Стойкова,Галин Гинев,Диана Цолевска,Емилия Петкова,Красимир Добрев,Стоян Стоянов,Теодор Христов

За деца от 7-13 год./60 мин./

10 МАЙ-СРЯДА

10.00 ч. Куклен театър

‘КУКЛАТА БАРБИ”от Майя Остоич

Родопски  драматичен театър “Николай Хайтов” Смолян

Режисьор: Майя Остоич

Сценография:Сашо Младенов

Костюми:Майя Остоич

Композитор:Сашо Младенов

Участват:ГабриелаЧакърова,Джована Галиарди,ДелянИлиев,Божана Мановска

За деца от 7-13 год./50 мин./

11.30.ч..Драматичен театър,основна сцена

‘ПИПИ ДЪЛГОТО ЧОРАПЧЕ” Автор: Астрид  Линдгрен

Драматично-куклен театър “Васил Друмев” Шумен

Режисьор:Съби Събев

Сценография и костюми:Диляна Асенова

Композитор:Красен Иванов

Участват:Димитрия Милушева,Александра Михайлова,Елена Атанасова,Александър Валериев,

Валери Георгиев,Живко Гущеров

За деца от 6-10 год./50 мин./

15.30ч. Куклен театър

ЧУДОТО НА АЛЕНИТЕ ПЛАТНА” по новелите на А.Грийн

Teatrol-theater Москва, Руска федерация

Режисьор: Евгени Соловьов

Сценография и костюми:Валя Рихтер

Композитор:P.Sarasate,F.Bualdew,C.Saint-Sans

Участват:Валя Риктер и Евгени Соловеев

За деца 6+/60 мин./

16.30 Драматичен театър,основна сцена

 ‘ЗА ПРИНЦЕСАТА,КОЯТО….”мюзикъл за деца От Проф.Дора Рускова

Държавен куклен театър  Сливен

Режисьор:Ева Кьосовска

Музика:Елена Иванова

Кукли и костюми:Анна Пулиева

Композитор:Елена Иванова

Звукова картина:Гергана Василева,Пламен Петков

Ателие:Мария Въскова

Участват:Дайяна Димитрова,Мария Райчева,Петромил Денев,Цветелина Николова

За деца от 5-12 год./50мин./

17.30 Дискусия

НА ТЕМА”Театърът за деца в пространството  на европейския театър”

11.05.ЧЕТВЪРТЪК

10.00ч.Куклен театър

 “ПАЛЕЧКА” От Рада Москова-драматизация

Държавен куклен театър”Гео Митев”-Ямбол

Постановка:Бисерка Колевска

Сценография и кукли:Свила Величкова

Музикално оформление:Николай Захариев

Участват:Цветелина Николова,Ангелина Русева,Никол Султанова,Златко Василев,Тихомир Трифонов

За деца от 6-12 год./45 мин./

11.30ч. Драматичен театър,основна сцена

“ТРОЛОВЕ И ХОРА” От Селма Лагерльоф/Швеция/

Градски театър Анталия

Режисьор:Йозер Тунка

Сценография и костюми:Дилек Каплан

Композитор:Октай Кьосеоглу

Участват: Хасибе Айгюл,Сейфи Албайрак,Йозгур  Докуюджу, Илхан Парлакйълдъз,Мухарем Анъл, Чаъдаш Чобаноглу, Чаатай Чанта, Харун  Дашан,Бурчин Демир, Шебнем  Йурттутан Инанч Тартан, Ерхан Йоздемир

За деца от 5+/65 мин./

15.00ч.Куклен театър

Бобо и Биби от Силвия Фон Лун

Клоунски театър-Прага Чехия

Автор и режисьор: Силвия Фон ЛУН

Участват:Силвия Фон Лун и Мартин Фаларж

Музика:авторска

Подходящ за деца до 12 год. възраст/30 мин./

17.30ч.Драматичен театър,камерна зала

ДОБРО УТРО” От Йоана Петре, Юлиана Драгичи, Тома Чиоширеску

Младежки театър” Йон Креанга”-Букурещ Румъния

Режисьор:Йоана Петре

Сценография и костюми:Владимир Туртурица

Композитор:Режван Ропотан

Участват:Юлиана Драгич,Тома Чиоширеску,Режван Ропотан

За деца  под 3 год./45 мин./

18.30  Драматичен театър,основна сцена Шоу-кастинг“Звездите на вълшебната завеса” 

12.05.ПЕТЪК

10.00ч. сцена Куклен театър

“СВЕТУЛКИ” От Андрей Филипов

Театър 199”Валентин Стойчев” София

Режисьор:Катя Петрова

Сценография и костюми:Петя Караджова

Композитор:Христо Йоцов

Участват:Анна Гостанян,Велислава Маринкова,Ангел Калев,Любомир Желев

За деца от 6-12 год./55 мин./

11.30 ч. Драматичен театър,основна сцена

“ОПАСНО ЗИМНО ПРИКЛЮЧЕНИЕ” От Панчо Панчев/по “Червената шапчица”

Драматично-куклен театър  Враца

Режисьор:Стефан Поляков

Сценография и костюми:Стефан Поляков

Композитор:Димитър Вълчев

Участват:Юлия Кoлова,Борислав Сарафанов,Румяна Мерджанска,Калин Костадинов,Кирил Стаменов,Анна Ахчийска

За деца от 1-6 клас/60 мин./

12.30.ч.пред театъра

Хепънинг и работно ателие с театър “Пан”

пред  Драматичен театър

14.30ч.Куклен театър

‘СУПЕР Д-Р ДИМИТРОВ ИЛИ ПРИКАЗКА ЗА МРЪСНИТЕ РЪЦЕ” От Мая и Митко Димитрови

Държавен куклен театър Търговище

Режисьор:Мая и Митко Димитрови

Сценография:Валентина Германова

Композитор:Петко Манчев

Участват:Моника Угренова,Димитър Караиванов

За деца от 3-7 години/40 мин./

16.00ч.Драматичен театър

“ПРИНЦЕСА БУМ ТРЯС”от Здрава КАМЕНОВА

Държавен куклен театър  Бургас

Режисьор:Ивет Лазарова

Сценография и костюми:Наталия Гочева

Композитор:Михаил Шишков

Участват:Ася Симеонова,Ивайло Енев,Делян Кьосев,Женя Георгиева,Алекс Анмахян,Александра Грънчарова,Диян Русев

За деца над 6 години/50 мин./

17.30  ч. ЗАКЛЮЧИТЕЛНА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ

 

 

Comments are closed.