КЪРДЖАЛИ 1

Бременските музиканти, Кърджали

ТМЦ – Кърджали „Бременските музиканти“ Авторска драматизация и режисура – Леонард Капон Сценография и костюми – Виржиния Петкова Музика – Веселин Койчев Участват – Тони Тончева, Красимир Ненков, Божидар Георгиев   „Бременските музиканти“ от Братя Грим е история за приятелството, израстването, смелостта и обединението на отделните мисии в името на...

Continue reading

pipi2_800x533

Pippi Longstocking, Veliko Tarnovo

Music and Drama Theatre „Konstantin Kisimov“ – Veliko Tarnovo “Pippi Longstocking” based on Astrid Lindgren’s novel Adaptation and directing – Stefan Metodiev Stage design and costumes – Stefan Metodiev Music – Mihail Shishkov Participants – Silvia Shekilova, Georgi Todorov, Daria Yordanova, Doncho Donchev, Alphidin Raifof   Pippi is that little...

Continue reading

IMG_6005

Пипи Дългото чорапче, Велико Търново

МДТ „Константин Кисимов“– Велико Търново „Пипи Дългото чорапче“ по романа на Астрид Линдгрен Адаптация и режисура – Стефан Методиев Сценография и костюми – Стефан Методиев Музика – Михаил Шишков Участват – Силвия Шекилова, Георги Тодоров, Дария Йорданова, Дончо Дончев, Алфидин Раифов   Пипи е онова момиченце, което остава в съзнанието...

Continue reading

Drama Varna_Priklucheniq opasni

Dangerous Adventures with Characters Tender, Varna

Drama Theatre “Stoyan Bachvarov” – Varna „Dangerous Adventures with Characters Tender„ Author – Nedyalko Yordanov Director – Kostadin Bandutov Stage design and costumes – Daniela Nikolchova Choreography – Georgi Enchev – Gosh Music – Haigashot Agassyan Participants – Tsvetina Petrova, Stoyan Radev, Nikolay Kenarov, Konstantin Sokolov, Stanislav Kondov, Valeri Valchev,...

Continue reading

Drama Varna_Priklucheniq opasni

Приключения опасни със герои сладкогласни, Варна

ДТ „Стоян Бъчваров“ – Варна „Приключения опасни със герои сладкогласни“ Автор – Недялко Йорданов Режисьор – Костадин Бандутов Сценография и костюми – Даниела Николчова Хореография – Георги Енчев – Гош Музика – Хайгашод Агасян Участват – Цветина Петрова, Стоян Радев, Николай Кенаров, Константин Соколов, Станислав Кондов, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова,...

Continue reading

DT-Gabrovo-PriklyucheniataNaLisko-rejPetrinelGochev-14-6333

The Adventures of Lisko, Gabrovo

Drama Theatre „Racho Stoyanov“ – Gabrovo „The Adventures of Lisko“ by Boris Aprilov Directing and dramatisation – Petrinel Gochev Stage design and costumes – Nevena Ekimova Participants – Velislava Marinkova, Dimo ​​Dimov, Zhivko Gushterov, Nadezhda Petkova, Tony Hristova Boris Aprilov is one of those authors who easily provoke children’s imagination...

Continue reading

DT-Gabrovo-PriklyucheniataNaLisko-rejPetrinelGochev-14-6333

Приключенията на Лиско, Габрово

ДТ “Рачо Стоянов“ – Габрово „Приключенията на Лиско” от Борис Априлов Режисура и драматизация – Петринел Гочев Сценография и костюми – Невена Екимова Участват – Велислава Маринкова, Димо Димов, Живко Гущеров, Надежда Петкова, Тони Христова         Борис Априлов е от онези автори, които с лекота провокират детското...

Continue reading

ДКТ-ГАБРОВО3

The Tinderbox, Gabrovo

State Puppet Theatre – Gabrovo „The Tinderbox“ – Hans Christian Andersen Director – Valentin Vladimirov Stage design and costumes – Yulia Lacheva Music – Georgi Grachov Participants – Radostina Andreeva, Julieta Koleva and Bogdan Bogdanov   Hans Christian Andersen is one of those storytellers stunning us with his ability to...

Continue reading

ДКТ-ГАБРОВО3

Огнивото, Габрово

ДКТ – Габрово „Огнивото“ по Ханс Кристиан Андерсен Режисьор – Валентин Владимиров Сценография и костюми – Юлия Лачева Музика – Георги Грачов Участват – Радостина Андреева, Жулиета Колева и Богдан Богданов   Ханс Кристиян Андерсен е от онези разказвачи на приказки, които ни зашеметяват с умението си да рисува поетично-фантазни...

Continue reading

ЯМБОЛ 2

The King’s New Clothes, Yambol

State Puppet Theatre „Georgi Mitev „- Yambol „The King’s New Clothes“ by Hans Christian Andersen Director – Biserka Kolevska Stage design and puppets – Svila Velichkova Stage movement – Fani Chernaeva Music – Mihail Shishkov Participants – Aya Todorova, Alek Churchich, Kostadin Zhekov, Nedyalka Raeva, Hristo Petev   The well-known...

Continue reading